hu

3. forduló: Szent Imre DSE - Rétság VSE

FELNŐTT:                                                                                                           Szent Imre DSE - Rétság VSE 3-2 (2-1)                                                                     Gólszerzőink: Cseman G., Szenográdi A., Kovács Á.

MEGSZEREZTÜK ELSŐ GYŐZELMÜNKET!!!!

Felnőtt csapatunkkal megszereztük egyesületünk életének első megye II. bajnoki győzelmét. Harmadik mérkőzésünkön metört a gólképtelenségi sorozatunk. Cseman Gergő nagyszerű fejesgóljával indítottuk a gólgyártást, melyet Szenográdi Attila, majd Kovács Ákos találatai követtek. Azonban hibáinkat kihasználva az ellenfelünk végig a nyomunkban volt, de magabiztos játékunknak köszönhetően begyűjtöttük szép számú közönségünk előtt a három pontot.

Gyarmati Média - 2660 - rövid tudósítása a mérkőzésről az alábbi linkre kattintva elérhető:

Szent Imre DSE-Rétság 3-2 (2-1)

Vezette: Kovács T. (Szász K., Csillik L.)

Szent Imre DSE: Oláh R. - Krajcsi, Riczi E., Cseman, Lőrik - Bilák R., Szekeres, Molnár (Szabó G., 79.), Szenográdi - Csábi (Ódor, 57.), Kovács Á. (Oláh R., 77.). Játékos-edző: Riczi Egon.

Rétság: Papp - Bereczki (Fábián, 53.), Monostori, Steidl (Ragács, 53.), Benkocs - Rózsa (Nagy M., 62.), Luzsák, Szklenár, Homolya E. - Nógádi, Vidák. Vezetőedző: Salgai György.

Sárga lap: Cseman, Ódor, ill. Nagy M.

Gól: Cseman (5.), Szenográdi (43.), Kovács Á. (68.), ill. Homolya E. (42.), Vidák (72.)

Jók: az egész csapat, ill. senki

Riczi Egon: - Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy mindkét csapat győzelemre játszott. Korán vezetést szereztünk egy szöglet utáni remek fejesből és előnyünket akár növelhettük volna, de két helyzet kimaradt. A félidő második felében feljavult a vendégek játéka. Egy lövésük a felső lécen csattant, majd egy újabb támadásnál a kipattanó labdából sikerült egyenlíteniük, majd az egyenlítés után egy perccel egy center lefordulást követően újból nálunk volt a vezetés. A második játékrészben próbáltuk eldönteni a mérkőzést és sikerült is előnyünket kétgólosra növelni . Ezt követően átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, mindent egy lapra feltéve támadott, de a szépítő találattal csak szorosabbra tudták tenni a végeredményt. Lelkes, fegyelmezett játékkal sikerrel őriztük előnyünket. A találkozó ideje alatt mindössze hat percig volt döntetlen állás, a többi időszakban vezettünk, győzelmünk nem forgott veszélyben. Gratulálok a csapatnak.

Salgai György: - Sajnos nem vagyunk ott fejben, ahol lennünk kellene. Erre a teljesítményre egy szó megfelelő, az, hogy katasztrofális. Legalább szereztünk két találatot, ha már mindenképpen pozitívumot akarok keresni a csapatomban.

MLSZ adatbank részletes jegyzőkönyve elérhető az alábbi linkre kattintva:

Nógrádifutball.hu 3. forduló részletes beszámolója, edzői nyilatkozatai az alábbi linken elérhetőek:

U/19: Szent Imre DSE - Rétság VSE 0-9 (0-2)

Az első félidőben nagyon jól tartottuk magunkat a jó erőkből álló, tavalyi korosztályos bajnok ellen. Több gólszerzősi lehetőségünk is volt, amik sajnos kimaradtak. A félidő hajrájában, a 40. percben ellenfelünk két gólos előnyre tehetett szert. Fordulást követően is sokáig partiban voltunk. A mérkőzés utolsó tizenegy percében kapott öt gól azonban nagyon sok volt. Összességében, a játék nagy részében már voltak biztató jeleink, és a mérkőzésen mutatott első nyocvan perc bizakodásra adhat okot fiatal csapatunknak.

MLSZ adatbank U/19 részletes jegyzőkönyve elérhető az alábbi linkre kattintva:

Nógrádifutball.hu beharangozója:  Masszív csörtéket tartogathat a nyugati megye kettő: